Dava Sorgulama Servisi

İcrada ve ya adli yargıda bir davanız varsa takip etmek ve ne durumda olduğunu bilmek için tebligat beklemek gerekebilir. Tebligatlar ise ne yazık ki adrese ulaşamayabilir. Ulaşsa bile tebligatta tam olarak ne yazdığını bilmek zor olabilir. Dava sorgulama servisi olarak sizlere, dilerseniz davanızın ner durumda olduğunu öğrenmeniz için, dilerseniz de tebligatta yazanların anlamlarını öğrenmeniz için destek oluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti, her vatandaşına, haklarını arayabilmesi için dava açabilme hakkı sunmaktadır. Hukuk devleti kapsamında her sıradan vatandaş, başına gelen bir durum için bir başkasını ya da bir kurumu dava edebilir. Her vatandaş eğer isterse adli dava, ticari, icra davası ya da boşanma davası açabilir.

Açtığınız davaların en durumda olduğunu adliyeye giderek takip edebilir ve davalara iştirak ederek vakıf olabilirsiniz. Dava dosya sorgulama işlemleri ise zaman alan işlemlerdir. Adliyeye gitmek için işinizi ertelemeli, yorulmayı ve beklemeyi göze almalısınız. Eğer davanız yaşadığınız şehrin dışında başka bi şehirde ise bu iş daha da zorlaşacaktır.

Bazen tarafların mahkemeye gelmemeleri, davaların ertelenmesi gibi durumlar dava sorgulama istememize neden olur. Mahkeme tarafından gönderilen tebliğ evraklarının gelmesini beklemek de size zaman kaybettirir. Dava Sorgulama Servisini arayarak adliyeye gitmeden, mahkeme evraklarının adrese gönderilmesini beklemeden dava hakkındaki her şeyi sorgulayabilirsiniz.

Dosyanız ve davanız hakkında aklınıza takılanları bir uzmandan bilgi alarak öğrenmek için de gene servisimizi aramanız yeterlidir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun tek bir telefon açarak davanız ne durumda, davanın tarihi ne zaman, icra dosyasında bir gelişme var mı, mahkeme davalı taraflardan herhangi bir şey istiyor mu, dosyaya eklenmesi gereken bir rapor isteniyor mu gibi tüm aklınıza takılan sorular için bilgi alabilirsiniz.

Bunları öğrenmek için ise adliyeye gitmenize ya da tebligat beklemenize grek yok, tek bir telefon açarak sorgulama yapabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek dosya numarasından ya da bir kaç kimlik sorusu ile bilgi alabilirsiniz.

3 yorum

  1. İki aydır emekli maaşımdan kesinti yaşıyorum Bu akşama 170 ile sorguladığımda icra kesintisi olduğunu öğrendim bu nedir anlamadım böyle bir borcum olmadığı halde.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*