Resmi Evrakların Anlamları Nedir?

Herhangi bir davanız, icra dosyanız, bir duruşmanız olduğunda davalar hakkında bilgilendirme amacıyla adrese gönderilen evraklara tebligat denilmektedir. Gelen tebligatta ne yazıldığı dikkatlice okunmalıdır, tebligatta yazılanlar anlamakta zorlanabilirsiniz. Bazı kelimeler size yabancı gelebilir, bu tür durumlarda Dava sorgulama servisimizi arayarak tebligatta yazanlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.    
Tebligat adli ve hukuki bir işlem hakkında haber vermek amacıyla gönderilir. Yasal olarak aleyhinize veya lehinize olabilecek bir dava hakkında sizin ifadenize ihtiyaç duyduğunda size bu şekilde haber verir. Kendi hakkınızı savunmanızı veya bildiklerinizi ve ya gördüklerinizi anlatmanızı, şikayetlerinizi dile getirmenizi isteyebilir. Gönderilen tebligat her konuda gönderilmiş olabilir. Davaya tanık olarak çağırmak için, borcunuz olduğunda size icra takibi hakkında bilgi vermek için, dava tarihinin bildirilmesi gibi pek çok değişik konuda  tebligat gönderilir.

Tebligatın üzerinde yazan esas numarası her dosyaya ait numaradır. Mahkemenin işlerin düzenli yürümesi için verdiği numaralar tebligatta esas numarası olarak gelir. Kısaca “E:” şeklinde yazılır. Esas numarası ve tebligatın üzerinde yazan her şey sıradan bir vatandaşın anlayamayacağı şekilde olabilir. Bu gayet normal bir durum çünkü hukukçuların anlayabileceği şekilde düzenlenebilir. Evinize tebligat geldiğinde bunu ihmal etmeden hemen UYAP Dosya sorgulama servisimizi aramanız ve bu resmi evrak hakkında bilgi almanız gerekir.

En önemlisi de gönderilen bu tebligatın mutlaka saklanması gerektiğidir. Üzerinde yazan bilgiler size her zaman gerekli olacaktır.

Hem resmi evrakları geldiğinde hem de beklediğiniz halde evraklar size ulaşmadığında en doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak için bizi arayın ve bizden bilgi alın. Servisimiz sizlere UYAP anlaşmalı bilgi ağı üzerinden güvenilir bilgileri aktarıyor. Uzman müşteri temsilcisi kadromuz ile siz vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için telefonun diğer ucunda hazır bekliyoruz.

Davalarınız, resmi evraklarınız, icra dosyalarınız ve mahkeme tarihleriniz hakkında, en kısa sürede bilgi almak bizi aradığınızda çok kolay. Tebligatta ne yazıyor diye avukat bürosuna gitmenize gerek yok. Danışmanlık bürolarına ücret ödemenize gerek yok. Arayın ve bizden bilgi alın. Her türlü resmi evrakınız hakkında sizlere anında bilgi verilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*